משפחת קסטיאל
אפרים קסטיאל

הסטוריית קסטיאל

 

קסטיאל שהחלה כמפעל של איש אחד בעל רצון עז להצליח, ללמוד ולהשתנות, הפכה במהלך השנים למותג עיצוב אולטימטיבי.
המקצועיות, החדשנות, הניסיון והידע הרב שצברה החברה עם השנים, הם ההופכים את קסטיאל לשם דבר בתחומה. מקום בו נפגשים אסתטיקה, עסקים ומשפחתיות.

זה הסיפור של קסטיאל..

קסטיאל נוסדה ע"י אפרים קסטיאל בשנת 1942 וכונתה "המקשט". המרפדייה הקטנה ממנה פעל במרץ עסקה בריפוד פרויקטים אדריכליים שונים בארץ החל ממושב הכנסת הראשון, ת"א(כיום בית האופרה), דרך בתיהם של אנשי הבורגנות המקומית ועד לבתי נשיאים וראשי הממשלה של ישראל.

כשבן גוריון בחר להתבודד בשדה בוקר – ריהט הוא את צריפו ברהיטי קסטיאל – הנמצאים שם עד היום. כמו כן בית הנשיא חיים וייצמן ברחובות, כסאות הכנסת הראשונה ורבים מראשי המדינה לדורותיהם.

בעשרות השנים שיבואו, עתידה המרפדייה הקטנה לשנות את פניה לבלי היכר ולהפוך למוסד, ממובילי תרבות העיצוב בארץ: "קסטיאל ובניו בע"מ".

בית העיצוב קסטיאל מייצר בישראל ריהוט יוקרתי לבית ומשווק את פריטי הריהוט היוקרתיים בכל העולם, תוך התאמתם באופן אישי ובכל הזמנה, לתכנון הפנים ולצרכיו של כל לקוח.

CUSTOM MADE 

פריטי הריהוט במתחם הנם CUSTOM MADE כל לקוח מקבל רהיט ייחודי המתאים לו מבחינת הגודל/גימור/צבעוניות/ריפוד.

תהליך העבודה

לקוח מגיע עם תכניות, אנחנו מתייחסים לחלל ע"י בניית תכנית העמדת מוצרי הריהוט, בחירת הפריטים, החומרים, הצבעים הטקסטורות וכד'.

עיצוב חלל התצוגה

כל חודש מתחדשים 30 חללי התצוגה ע"י שינוי העמדה/ צבעוניות החללים/אבזור משלים וכניסה של דגמי ריהוט חדשים.
אנו מאמינים כי ספה טובה משמשת בסיס והחוכמה היא לאבזר ולהעמיד אותה בצורה נכונה לכל חלל.

חדשנות וטכנולוגיה

אנו מפתחים חומרים חדשים/גמורים חדשים, המפעל בקרת גת הוא מהמפעלים המתקדמים בעולם בתחומו ומאפשר ליצר כל רהיט, מתחילתו ועד סופן, באמצעות אמנים ובעלי מקצוע הטובים ביותר לצד מכונות CNC המתקדמות בעולם.


הסטוריית קסטיאל

נקודות ציון היסטוריות:

שנת 1952 רכישת הבניין ברחוב הקישון פינת וולפסון

שנת 1953 הקמת נגרייה ואולם תצוגה המעסיק 12 עובדים.

בשנת 1975 כניסת בניו של אפרים: יהושע ומשה כשותפים בחברה. המרפדייה והנגרייה הופכות אט אט לצד אולמות תצוגה מעוצבים למותג עיצוב מוביל, הפועל בשיתוף עם האדריכלות המקומית.

שנת 1976 ספת "KAMO" – סט סלון נחשק לצעירים, הופך בן לילה להצלחה היסטרית הנמכרת במאות, תמורת 4000 לירות. "קח גוש ראשוני מינורי, הוסף גופים תוססים ופרובוקטיביים, כורסאות עם הומור, שולחן ממתכת, שלב עץ עם אבן, הוצא דברים מהקשרם וזה כל העניין" (משה קסטיאל)

שנת 2007 מעבר החנות למתחם ברחוב אלפסי 36, שיפוץ המתחם הישן ומוזנח שנבנה ב-1932 כבית חרושת לאשפרת בדים והפיכתו למתחם תצוגת רהיטים הכולל 38 חללים ומשתרע על פני שטח של כ- 3,500 מ"ר המציגים את הקונספט של קסטיאל לתפיסה של איכות חיים הכולל אירועים, לימודים, רהיטים, אביזרים ופריטי אומנות הנמצאים במתחם ומייצרים בכל פעם מחדש אמירה של סגנון חיים, יצירתיות, העזה ואסתטיקה.

שנת 2008 לימודי עיצוב בקסטיאל – מסלולי לימוד ייחודיים המתקיימים במתחם וסובבים סביב מגוון הנושאים של עולם העיצוב בארץ ובעולם.

יולי 2011 - העברת מערך הייצור המקומי למפעל באזור התעשייה של קריית גת.. המפעל מתפרש על פני שטח של כ- 6,500 מ"ר, מתוכם 3300 מ"ר בנוי המשמשים שטחי ייצור ומשרדים. במיכון ושיפוץ המפעל הושקעו כ- 4 מליון ₪ והוא מצויד במכונות ובטכנולוגיה מהמתקדמות ביותר.במפעל מועסקים כ- 50 עובדים הפועלים בארבע סדנאות שונות המתמחות בריפוד, ריתוך, צביעה ונגרות.
"הקמת המפעל בקריית גת הינה מהלך אסטרטגי שמטרתו הרחבת נפח פעילותו וקווי מוצריו של בית העיצוב . בשנים האחרונות, ובהמשך לביקושים הגוברים בארץ ובעולם לרהיטים המעוצבים והמיוצרים ע"י קסטיאל עלה הצורך במערך ייצור גדול, יעיל ומתקדם יותר". (מנכ"ל החברה מר אפרים קסטיאל).

ספטמבר 2011 - פתיחת לקט. חנות האביזרים החדשה מבית העיצוב קסטיאל, ממוקמת בכניסה הראשית אל המתחם שברחוב אלפסי 36 תל -אביב. כשמה של החנות כן היא – לקט של אביזרים הנבחרים ונאספים ע"י ענת ודפנה קסטיאל במהלך מסעותיהן וביקוריהן במדינות שונות בעולם ובהתאם לכך משתנים ומתחלפים כל העת.
בחנות ניתן למצוא מגוון רחב ומרהיב במיוחד של אביזרי עיצוב משלימים הכולל: כלים שימושיים ודקורטיביים רבים ביניהם כלי אוכל, כלי בישול, אגרטלים וכלי זכוכית בצבעים וגדלים שונים, טקסטיל משובח, כלי מיטה, פסלי פורצלן גדולים תיקי אחסון ענקיים, קולקציות כלי הגשה בלעדיות המיוצרות במיוחד ועלפי הזמנה ועוד...

2013:
בית העיצוב קסטיאל משיק מותג חדש, קסטיאל As Is. החנות הראשונה בתל אביב הוקמה בהשקעה של כ-5.5 מיליון ש"ח, ומתפרשת על פני 950 מ"ר הכוללים שלושה אולמות תצוגה וגג.
הפריטים בחנות החדשה מייצגים את התפיסה העיצובית הידועה של קסטיאל והם מיוצרים בייצור סדרתי, כמויות גדולות של כל הפריטים בדגם, גודל וסוגי בד קבועים שאינם משתנים מלקוח ללקוח ומאפשרים תמחור נגיש שיהפוך את העיצוב של קסטיאל לנחלת הכלל.
החנות החדשה מאפשרת חוויית קניה, מוצרים ומחירים המהווים חידוש ותוספת טבעית לסל המוצרים והשירותים של חברת קסטיאל.
ניסיון וידע של 70 שנה בתחום הריהוט והעיצוב מאפשרים לחברת קסטיאל להציע קולקציית רהיטים המעוצבים ונבחרים על ידה, בפיקוח מלא על תהליכי הייצור, בחירת הצבעים, סוגי הריפוד, אשר מיוצרים במפעל קסטיאל בארץ וכן במפעלים בחו"ל.
בנוסף לפריטי ריהוט מוצעים למכירה בחנות החדשה פריטי עיצוב ואמנות משלימים במחירים התואמים את הקונספט של המקום.

בשלוש השנים שיבואו רשת קסטיאל AS-IS מתרחבת ונפתחים סניפים נוספים במתחם פולג, בילו וראשון לציון. כל חנות מוקמת בקונספט עיצובי ייחודי.