עיצוב פנים הבית הוא לא עניין של מה בכך. לכן, כשהוא נעשה לפי תפירה אישית בדיוק כמו חליפה משובחת של חייט אופנת עילית, תהיו בטוחים שתקבלו את הטוב ביותר

אודית לורן בלקין

בנייה או שיפוץ בית הם לרב עניין לא פשוט בכלל. החוויה המתמשכת והמלחיצה כוללת התקשרות עם אינספור אנשי מקצוע, ריצות והתרוצצויות, קבלת החלטות, דאגה לתקציב וכמובן ניסיון לשמור על שפיות בתוך כל הבלגן. יחד עם זה, בתום התקופה, לאחר שהבית הושלם או שופץ, מגיע השלב שאמור להיות נעים, נינוח ורגוע הרבה יותר. זהו אותו שלב המוקדש לעיצוב הפנים, לבחירת הרהיטים ולהלבשת הבית.
בין אם בחרתם להתמודד לבד או עם בעל מקצוע, גם כאן צפויות לא מעט התעסקויות עד לקבלת האווירה והמראה המושלמים. שאלות רבות הנוגעות לבחירת הריהוט והאביזרים הנלווים, התאמת הפריטים זה לזה ואפן הצבתם בחדרי הבית השונים, עשויות לבלבל ולכן דורשות בדרך כלל מענה מקצועי.
אם נצלול רק לרגע למשחקון של דמיון מודרך, תארו לעצמכם שאת כל אחד ממרכיבי חליפת העסקים שלכם הייתם קונים בחנויות נפרדות. את המכנסיים או החצאית במקום אחד, את הז’קט במקום אחר, את חולצת הכפתורים במקום נוסף וכן הלאה. בדיוק כדי להקל עליכם וגם כדי להכניס הגיון לסדר היום, צצו להן החנויות המתמחות ואותם אומנים ובעלי מקצוע שמבינים בתחום, יודעים מה נכון לעונה ומציגים את מיטב הטרנדים המובילים.
בהקבלה, אם פריטי הריהוט הם חלקי הלבוש בחליפה, הרי שהאביזרים הנלווים, פריטי הנוי וחפצי האמנות הם אותם עניבות ותכשיטים שמרעננים ומרוממים את עיצוב הבית והופכים אותו לכזה שהוא רק שלכם. כמו בחליפה משובחת, גם בבית, כל אחד מאיתנו רוצה לייצר הרמוניה שתכלול את ההעדפות שלו, את הטעם שמאפיין אותו ואת האווירה שירצה להשיג ושתסב לו אושר ונחת. תארו לעצמכם, אם כך, מצב אידיאלי לפיו במקום לחפש את כל אחד ממרכיבי פנים הבית באינספור כתובות, תוכלו להגיע למקום אחד ובו למצוא את כל אשר חשקה נפשכם, מספה ועד פמוט וממיטה זוגית ועד מגבת למטבח.
חנויות רהיטים המספקות מגוון מוצרים תחת קורת גג אחת(One Stop Shop) נוצרו בדיוק כדי לאפשר לכם, בכתובת אחת ויחידה, להגשים את כל החלומות העיצוביים, למלא את כל הצרכים ולייצר את החבילה המושלמת שתרכיב את הבית המושלם בשבילכם. בחלק מהחנויות מסוג זה, לא רק יעזרו לכם לבחור רהיטים מתאימים, אלא יוסיפו לכך ליווי אישי ומקצועי, שירותים מגוונים וצמודים ואף סידור של כל הרהיטים והאביזרים ממש אצלכם בבית.
כמו בעולם, כך גם בארץ, האפשרות לספק ללקוח את כל צרכיו במקום אחד בהחלט קיימת. “כשנכנס לקוח, החוכמה היא קודם כל לאפשר לו להתרשם ולהסתובב בשקט ורק אז לייצר איתו אינטראקציה ממקום יותר רך ופחות תוקפני” אומר שי דוד, מעצב פנים ב’קסטיאל’ מזה כארבע-עשרה שנה “עם השנים, למדנו להבין מתוך התבוננות בלבד, מהם צרכיו ובמה הוא מתעניין ורק אז לפתוח עמו בשיחה אינפורמטיבית על המוצר, סוג הגימור, איכות הבד וכדומה. פעמים רבות קורה שמגיע אדם במטרה לחפש ספה ויוצא עם חבילת ריהוט שלמה שתפורה במדויק לפי מידות ביתו”.
לפי דבריו של דוד, ברגע שהקרח בין הלקוח והמעצב נשבר, רק השמיים הם הגבול. “כשאני מבקש מלקוח להגיע שוב עם תכניות ביתו, אני מיד יכול לדמיין את התהליך שאעבור איתו מאותו רגע ועד שיוצבו בביתו כל הרהיטים ואביזרי הנוי. היתרון שלנו כמעצבים, הוא בכך שאנחנו מבינים את החלל, את החלוקות והמידות שלו, את הפרופורציות של הרהיטים, את מהותם של חומרים ואת התאמות הצבעים. בשיתוף עם הלקוח ניתן לתפור חליפת מוצרים שתתאים לכל לקוח באפן אישי ולעולם לא תראה אותו דבר בשני בתים”.
דוד מהווה למעשה דוגמה לכך שחנויות עיצוב מקומיות המיישרות קו עם הנעשה בעולם, הבינו עם הזמן ששווה להן להעסיק מעצבים מוכשרים אשר הוכשרו למכירה ועבודה עם לקוחות. כך עומד הלקוח מול איש מקצוע שיכול אמנם למכור רהיטים ואביזרים אבל מסוגל בנוסף לבנות פרוגראמה, להבין את הסגנון העיצובי, הצרכים וההעדפות מתוך תשאול הלקוח) לייצר קונספט ותכניות עיצוב פנים, להציע העמדת ריהוט וגם, בבוא היום, לסדר את הריהוט בביתו עד לקבלת המראה המושלם.
“בניית האמון היא אבן היסוד המרכזית בתהליך מול הלקוח” מסביר דוד “תהליך כזה עשוי להיות קצר, ארוך, להסתיים ברכישת חבילה גדולה או ללא רכישה בכלל. אבל, כך או כך, מבחינתי, כל לקוח הוא פוטנציאל וכל אחד יקבל את מלוא השירות האיכותי והמקצועי גם אם לא נסגור עסקה. המוטו שלנו הוא לעזור לכל אדם באשר הוא להגיע לתוצאה הטובה ביותר ליצירת בית מושלם וכך, כל מי שמתיישב לשולחני יקבל את מלוא החוויה השירותית והעיצובית שאני יכול להציע”.
דוד מספר שלא פעם, דווקא מתוך הדיונים על עיצוב, נוצרות חברויות של ממש. “יש לי לקוחה שאני מלווה כבר למעלה מעשר שנים” מספר דוד “זה התחיל מהצבת ריהוט והמשיך בעיצוב כולל של הבית. בין לבין, היכרות הפכה לחברות אף מעבר לשעות העבודה. מאז, ביתה עבר מהפך שלם בתהליך ארוך של שינויים אדריכליים, שיפוצים וארבע החלפות של מערכות ריהוט”.
ליווי מסוג זה שמתאר דוד, מוצע בקסטיאל ללא כל תוספת תשלום, ניתן כחלק בלתי נפרד מחוויית הקנייה והשירות בדיוק כפי שקורה במתחמים מקבילים בחו”ל. כך יכול הלקוח להגיע למקום, להתרשם, להתייעץ, לשבת לסיעור מוחות ולקבל את מלוא העזרה לה הוא זקוק עד לעיצוב פנים מושלם של ביתו. “מעבר לבחירת חבילת העיצוב הכוללת, גם ביום בו אני מגיע לבית הלקוח ופורק את הרהיטים והאביזרים יש לא מעט מתח” מגלה דוד “העמדת הריהוט ועיטורה בחפצי נוי ואמנות, דורשת תמיד זמן הסתגלות. יחד עם זה, ברב המקרים, אחרי כמה רגעים של בהלה, נשמעת אנחת רווחה ולחץ של תקופה ארוכה משתחרר ומפנה מקום לחיוכים ולשביעות רצון”.

לכתבה המלאה >

קוטור ביתי

קוטור ביתי

קוטור ביתי

קוטור ביתי