אושרי אבירם ודנה קושמירסקי תכננו ועיצבו דירת מגורים בת חמישה חדרים בגבעתיים, בסגנון עיצוב אקלקטי והיא רוהטה ברהיטים שעוצבו במיוחד עבורה ברובם בקסטיאל. התוצאה היא דירה הרמונית ונעימה.

האדריכלים אושרי אבירם ודנה קושמירסקי מאמינים ב”טוטל דיזיין”, הם אינם נרתעים מפרויקטים מאתגרים ובכל פעם מחדש יוצרים

קונספטים יצירתיים שמשלבים בתוכם רעיונות חדשניים. העיצוב מבחינתם הוא על זמני, עיצוב ישיר, כן, יצירתי ומחדש, מודרני ובעיקר רלוונטי לסגנון החיים בן זמננו שהוא בהתאמה מושלמת  למשתמשים בו .

כשניגשו אבירם וקושמירסקי לתכנון ועיצוב הדירה בגבעתיים (דירת 5 חדרים, 130 מ”ר, בבניין קיים )– היה להם חשוב בראש וראשונה ליצור מרחב מקסימלי בחלל עצמו וגם החוצה כך שהתחושה תהיה שהדירה עוד גדולה יותר ממידיה האמיתיים.

היות ולדיירים, שניהם אקדמאים בעלי מקצועות חופשיים, הורים לשני ילדים מתבגרים – התאימו האדריכלים את העיצוב לצורכיהם ולמידותיהם. כשגילו שהחדרים בדירה קטניםוחשוכים הוחלט על בחירה אקלקטית של טקסטורות, חומרים ורהיטים שייצרו מראה של דירה אורבנית אמנם אבל רגועה וחמימה עם פתיחות ומרחב. גם כל הפריטים המשלימים להלבשת הבית היו באותו קו .

את הדירה הקיימת הרסו ואת החלל תכננו ועיצבו מחדש בשלמות, כולל הלבשת בית ופרטי אמנות. בדירה היו עמודי תמיכה חשופים שאותם הם בחרו להדגיש ולעטוף בפרופילים של ברזל טבעי – כשהכול נעשה במיוחד עבור הדירה שגם הוטמעו בה טכנולוגיות של בית חכם.

בעיצוב הדירה החליטו המעצבים לשלב כמה קונספטים. הראשון: שילובי מתכות – ברזל מושחר, ברזל במראה טבעי, ברזל במראה חלודה ופליז.

קונספט שני: שילוב טקסטורות מגוונות מבחינה ויז’ואלית שהשילוב שלהם יוצר אמירה והם מופיעים במשטחים גדולים. הטקסטורה בצורניות גרפית כמוטיב עיצובי מקנות לחלל עושר עיצובי ואווירה חמה ומזמינה. כך למשלהופיעו הטקסטורות בריצוף הפרקט, בחלקים הסגורים של הספרייה, מערכות מיזוג האוויר, בנגרות ועוד .

הקונספט השלישי: שימוש באלמנטים באופן גלוי ללא הסתרתו. כך נשארו עמודי תמיכה חשופים והם הודגשו על ידי חיפויים בברזל טבעי.


שאלה של רוח וגישה

החלק הארי של פרטי הריהוט שנבחרו לעיצוב הדירה בגבעתיים היו של חברת קסטיאל, המתמחה מעל 70 שנה בייצור פריטי ריהוט ועיצוב והבחירה של מעצבים ואדריכלים רבים בשל המקצועיות, החדשנות, הניסיון והידע הרב שצברה החברה עם השנים אשר מיצבו את קסטיאל כשם דבר בתחומה. בית העיצוב קסטיאל מייצר בישראל במפעל מהמתקדמים בעולם אשר נבנה לפני ארבע שנים בקריית גת, ומשווק את פרטי הריהוט תוך התאמתם באופן אישי ובכל הזמנה, לתכנון הפנים ולצרכיו של כל לקוח ( CUSTOM MADE ). החברה מציעה בתהליך העבודה עם המעצבים והאדריכלים תהליך שלם אשר מלווה באופן אישי כל צורך וחלום בתכנון ומתן חותם אישי ללקוח.

את אבירם וקושמירסקי ליוותה בתכנון פריטי הריהוט והעיצוב ליעד טוינה, מעצבת בקסטיאל בשש השנים האחרונות.

“אנחנו בקסטיאל ‘אלופים’, בלקחת חלל וליצור עבורו את הריהוט המושלם”. אומרת טוינה. “בבתים רבים שאנחנו מלווים בתכנון הריהוט ישנם חללים של ‘אופן ספייס’ כמו למשל זה שהיה בדירה בגבעתיים. המומחיות שלנו היא להפוך אותו לחמים תוך מתן תחושה בייתית”.

ליעד עלתה לישראל מטעמים ציוניים, רק לפני שמונה שנים מקנדה. היא למדה גם בקנדה וגם בספרד עיצוב פנים. היא פגשה את משה קסטיאל בתוכנית טלוויזיה על עיצוב ישראלי, לפני שש שנים והוא הציע לה להצטרף לחברה. היא מעידה על עצמה שהיא “ראתה הרבה, חוותה לא מעט וספגה סגנונות שמאפשרים לה ראיה אחרת באדריכלות” ואת אלה היא מיישמת בקסטיאל.

היא מספרת בהתלהבות על תהליך העבודה של אנשי קסטיאל עם האדריכלים. “אנחנו מנסים לתת עומק לעבודה העיצובית, לצאת מהקופסא, לקחת את התהליך לקצה השני.

בקסטיאל יש לא פחות מ 20- אלף סוגי טקסטיל, כ 200- טקסטורות, אביזרים ופריטי עיצוב שנבחרו בקפדנות בכל העולם. יחד עם יכולות ייצור ועיצוב אינסופיות במפעל שלנו אנחנו יכולים לתת למעצב מרחב תכנון ופעולה רחב מאד. כל אלה אבל בעיקר הרוח והגישה – מאפשרים להעביר בסופו של דבר חוויה טובה, להעניק את התחושה הנכונה, לבנות את הקונספט המדויק כך שבסופו של דבר התוצאה תהיה של בית אמתי חם והרמוני וליצור את העיצוב האופטימאלי”.

תכנון ועיצוב פנים: אושרי אבירם ודנה קושמירסקי

הצילומים לכתבה: עודד סמדר

לכתבה המלאה >

מארג מושלם בעיצוב דירה מארג מושלם בעיצוב דירה מארג מושלם בעיצוב דירה מארג מושלם בעיצוב דירה מארג מושלם בעיצוב דירה מארג מושלם בעיצוב דירה מארג מושלם בעיצוב דירה